1. Izveidojiet ikdienas tīrīšanas rutīnu - Veiciet noteiktas tīrīšanas darbības katru dienu, piemēram, trauku mazgāšanu pēc ēšanas un gultas sakārtošanu no rīta.
2. Uzturiet kārtību - Pēc lietošanas vienmēr atgrieziet lietas to sākotnējās vietās. Tas novērsīs nekārtības veidošanos.
3. Izmantojiet "5 minūšu" likumu - Ja darbu var paveikt mazāk nekā 5 minūtēs, dariet to uzreiz. Tas var attiekties uz grīdas ātru uzsūkšanu vai virsmu noslaucīšanu.
4. Organizējiet lietas - Lietu, piemēram, apavu un rotaļlietu, organizēšana un uzglabāšana atbilstošās vietās palīdzēs uzturēt kārtību.
5. Ievērojiet "vienas lietas" politiku - Ienākot vai iziet no telpas, paņemiet līdzi vienu lietu, kas tur ir nevietā, un novietojiet to atbilstošajā vietā.
6. Ieguldiet automātiskajos tīrīšanas robotos - Apsveriet iespēju iegādāties sūkšanas un mazgāšanas robotu vai 2 vienā ierīci. Robotsūcēji un robotmazgātāji var būtiski atvieglot ikdienas tīrīšanas procesu, strādājot patstāvīgi un savācot putekļus, matus un citus netīrumus no grīdas virsmām.
7. Uzturiet virtuvi tīru - Pēc katras ēdienreizes noslaukiet virsmas un sakārtojiet traukus, lai virtuve vienmēr būtu tīra.
8. Veiciet regulāru putekļu noslaucīšanu - Noslaukiet putekļus no mēbelēm, plauktiem un elektronikas reizi nedēļā, lai uzturētu labu gaisa kvalitāti.
9. Izvēlieties viegli uzturamus materiālus un mēbeles - Dodiet priekšroku mēbelēm un apdares materiāliem, kurus ir viegli tīrīt un uzturēt tīrus.
10. Iesaistiet visu ģimeni - Sadaliet tīrīšanas pienākumus un darbus starp ģimenes locekļiem, lai process būtu efektīvāks un mazāk nogurdinošs.
Šie padomi palīdzēs jums uzturēt mājokli tīru un kārtīgu ar minimālu piepūli, padarot tīrīšanu par vienkāršāku un patīkamāku uzdevumu.